X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

خانواده شاد

اجتما عی
دوشنبه 17 آبان‌ماه سال 1389

خاطرات سفر به پکن - کاخ تابستانی

روز دوم در کاخ تابستانی  

در این سفرنامه من قصد دارم همونطور که خودم با چین آشنا شدم شما را هم آشنا کنم بنابراین از نوشتن جملات تاریخی خودداری می کنم که شما هم خسته نشید. 

کاخ تابستانی است.۸۰۰ سال پیش (در سال 1750 میلادی)  توسط حکومت جین ساخته شده و در ابتدا پارک کوچکی بود اما به مرور تبدیل به محوطه ای کاخ مانند گشت که متشکل از بخشهای مختلف و سالنها و کاخهای متعدد است در ابتدا یکی از امپراطوران این کاخ را برای مادرش ساخت تا مراسم تولد او را در اینجا برگزار کند.

در ورودی قصر دو مجسمه به شکل اژدها و سیمرغ دیده میشدند (در چین باستان سیمرغ نماد ملکه و اژدها نماد پادشاه بوده) در واقع اژدها ریشه عمیقی در فرهنگ چینی ها دارد. چینی ها غالبا خود را از نسل اژدها می دانند. هیچ کس واقعا نمیداند اژدها از کجا آمده است. برای مردم چین ظاهر آن به صورت ترکیبی از اعضای بدن ۹ موجود به شرح زیر تعریف میشود:

شاخ های گوزن، سر شتر ، چشمان اهریمن ، گردن مار ، شکم یک صدف بزرگ، فلس های ماهی ، چنگال های عقاب ، پنجه های ببرو گوشهای گام نر

 هوا در محوطه این قصر بسیار خنک بود و درختان بید مجنون زیادی دیده میشد، رامین در توضیحاتش دو سنگ را به ما معرفی کرد که شکل هندسی متفاوت داشتند ،  اسم یکی سنگ آرامش و دیگری سنگ خشن بود؛ معماری ساختمانها بسیار زیبا و همه بناها به رنگ قرمز بودند.

 

رنگ قرمز را در بسیاری از اجزای فرهنگی این کشور می‌توان دید: پرچم، لباس‌های چینی، ترقه‌های قرمز که در مراسم مورد استفاده قرار می‌گیرند، فانوس‌های قرمز، آویزه‌های قرمز که به طور معمول در مقابل خانه‌ها آویزان می کنن و پاکت‌های قرمزی که حاوی پول‌هایی با عنوان عیدی است و به نشانه برکت و خوشبختی به کودکان داده می‌شه

من و حسن تا میتونستیم عکس و فیلم می گرفتیم چون واقعاً زیبا بود.  موضوعی که واقعاً برای من جالب بود ابراز احساسات و صمیمیت مردم چین بود؛  که  به خط میخی  با آب روی زمین " به پکن خوشامدید " مینوشتند و این ابراز احساسات واقعاًزیبا بود.   

 

 

گاهی چینی ها یا توریستهایی که از دیگر کشورها اومده بودن  دعوتمون میکردن باهاشون عکس بگیریم و من و حسن با کمال میل قول میکردیم و چند کلمه ای (در هد پرسیدن اسم و کشور) باهاشون صحبت میکردیم. البته با همسفرهامون خانم و آقای قاسمی و  وحید و خانمش زهره هم عکس گرفتیم. واقعاً خوش گذشت.   

مرداب خیلی خیلی زیبایی در این قصر بود که من هیچوقت فراموشش نمیکنم...    

 

 

یاداشتهای گذشته: 

 

روز اول در پکن 

 

روز دوم در پکن

 

 

 

ادامه مطلب